Oczyszczalnia ścieków Lublin

Firma AKAGEO posiada w swojej ofercie montaż przydomowych oczyszczalni ścieków takich marek jak GRAF, KINGSPAN, JFC Polska, będących liderami wśród producentów rozwiązań dla gospodarki wodno-ściekowej. Są to kompletne i nowoczesne rozwiązania przeznaczone dla budynków mieszkalnych, które idealnie sprawdzą się w miejscach bez dostępu do kanalizacji miejskiej.

Do wyboru mamy różne rozwiązania, które dobierzemy dla Państwa po bezpłatnej konsultacji na miejscu inwestycji. 

Niezależnie od technicznych różnic pomiędzy poszczególnymi wariantami oczyszczalnie ścieków powyższych firm charakteryzują się wysoką efektywnością działania, niewielką powierzchnią zabudowy oraz solidną konstrukcją gwarantującą wieloletnią niezawodność pracy.

Oczyszczalnie ścieków w Lublinie

Inwestycje przydomowych oczyszczalni ścieków realizujemy w każdej z dzielnic Lublina. Są to: Abramowice, Bronowice, Czechów, Czuby, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajnów – Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce.

Oczyszczalnie ścieków – realizacje

Przydomowe oczyszczalnie ścieków montujemy także w innych miejscowościach w okolicy Lublina . Są to między innymi: Świdnik, Piaski, Garbów, Jastków, Niemce, Konopnica, Jabłonna, Niedrzwica Duża, Bychawa, Chodel, Wojciechów, Poniatowa, Mełgiew, Spiczyn, Markuszów, Nałęczów, Wąwolnica, Urzędów, Wilkołaz, Strzyżewice, Borzechów, Karczmiska, Fajsławice czy Krzczonów. Jeśli pośród wymienionych na liście miejscowości, nie znalazło się miejsce Państwa inwestycji – proszę się nie martwić, jest to tylko poglądowy obszar naszych realizacji.

Firma AKAGEO kompleksowo zajmie się inwestycją przydomowej oczyszczalni ścieków:

  • wykonamy projekt oczyszczalni oraz uzyskamy odpowiednią dokumentację,
  • wspólnie wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie technologiczne,

zamontujemy przydomową oczyszczalnię ścieków oraz sprawdzimy poprawność jej działania.

PROJEKT – SPRZEDAŻ – MONTAŻ

Biologiczna oczyszczalnia ścieków BioFicient

Standard – Solidność i wysoka skuteczność złóż zanurzonych w zbiorniku z PE

Przydomowe w pełni biologiczne oczyszczalnie ścieków BioFicient pracują w uznanej na całym świecie technologii fluidalnych, zanurzonych i ruchomych złóż biologicznych. Dzięki zastosowaniu aż czterech stref, z tego dwóch tlenowych, rozwiązanie to gwarantuje bardzo wysoką skuteczność oczyszczania przy niewielkiej powierzchni zabudowy, niskich kosztach eksploatacji oraz minimalnym wpływie na otoczenie.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BioDisc®

Premium – Unikatowa technologia złóż tarczowych

Przydomowe w pełni biologiczne oczyszczalnie ścieków BioDisc® pracują w unikatowej technologii tarczowych złóż biologicznych. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo wysoką skuteczność oczyszczania przy niewielkiej powierzchni zabudowy, niskich kosztach eksploatacji, cichej pracy oraz braku nieprzyjemnych zapachów.

Jak działa oczyszczalnia ścieków?

Oczyszczalnia ścieków to system pozwalający gromadzić oraz oczyszczać ścieki wytworzone przez mieszkańców. Proces ten możliwy jest dzięki obecności bakterii, które przekształcają ściek w nieszkodliwe związki mineralne.
Najpowszechniej stosowanym rodzajem oczyszczalni są oczyszczalnie drenażowe. Składają się z dwóch podstawowych elementów – osadnika gnilnego oraz systemu drenażowego. Oczyszczalnie drenażowe charakteryzują się prostą konstrukcją, niską awaryjnością oraz łatwą obsługą.

Proces oczyszczania ścieków podzielony jest na dwa etapy: beztlenowy i tlenowy.

W pierwszym, beztlenowym etapie ścieki ulegają wstępnemu oczyszczeniu w osadniku gnilnym. Za sprawą procesu sedymentacji stałe składniki ścieków opadają na dno osadnika. Następnie dzięki procesowi fermentacji bakterie beztlenowe rozkładają materię organiczną.

Wstępnie oczyszczone w osadniku gnilnym nieczystości trafiają dalej poprzez studzienkę rozdzielczą do systemu rur drenażowych, czyli poletka. Tam zachodzi proces oczyszczania tlenowego (napowietrzania). Następnie dochodzi do rozsączania ścieków z rur drenażowych (ułożone są one na warstwie przepuszczalnego gruntu, np. żwiru lub piasku) i doczyszczenia pozostałych nieczystości poprzez rozkład z pomocą bakterii tlenowych. 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – Lublin i okolice

Znajdziemy bardzo wiele powodów, dla których warto w swoim domu zainstalować przydomową oczyszczalnię ścieków. Lublin cieszy się opinią coraz bardziej rozwijającego się miasta, co widać także w podejściu mieszkańców do spraw środowiskowych. Ściek w przydomowej oczyszczalni  przetworzony jest na nieszkodliwe dla środowiska związki mineralne. Ponadto przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie dużo mniej angażujące oraz tańsze w eksploatacji niż szambo. Jedyne o czym musi pamiętać jego użytkownik to uzupełnianie bakterii oraz okresowe wywożenie osadów zebranych w zbiorniku gnilnym. Częstotliwość ich wywozu jest jednak dużo niższa oraz tańsza niż w przypadku tradycyjnego szamba. W naszej ofercie znajdziecie odpowiednie rozwiązania dla Waszego domu, w wyborze których pomogą nasi specjaliści.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przydomowych oczyszczalni ścieków  w innych miejscowościach: